Jak skutecznie się pozbyć łupieżu?
Piękne i lśniące włosy a pomiędzy nimi drobnopłatowe złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka? Tak, to łupież! Nie jednemu człowiekowi to spędza sen z powiek a już kobietom….Dosyć, że biały puch jest widoczny pomiędzy pasemkami włosów, to na dodatek skóra głowy swędzi a nasze ubranie (widoczne zwłaszcza na ciemnych kolorach garderoby) jest tym świństwem również „przyozdobione”.
Jak skutecznie z tym walczyć; oczywiście naturalnymi metodami.
Z odsieczą przychodzą nam naturalne substancje zawarte między innymi w olejkach. Generalnie główną zasadą jest odpowiednie natłuszczenie skóry głowy, ponieważ łupieżowi sprzyja przesuszona skóra głowy i stosowanie nieodpowiednich kosmetyków czy niewłaściwa jej pielęgnacja.
Tutaj podaję kilka sprawdzonych olejków, które wmasowane w samą skórę jak i włosy przed każdym myciem, mogą pomóc w tej „nieestetycznej dolegliwości”
Oliwka
Jeżeli mamy do czynienia z suchym łupieżem, pomocna będzie dobrej jakości oliwa z oliwek lub zwykły olej kokosowy. Ich naczelną misją jest odpowiednie natłuszczenie skóry, ale tak by jednocześnie nie zatykać porów skóry. Powinnyśmy przed każdym myciem głowy wmasować 2 łyżki oliwki z kilkoma kroplami soku z cytryny w skórę głowy. Proces masowania najlepiej żeby trwał około 5 minut. To dodatkowo nas zrelaksuje.
Olejek z drzewa herbacianego
Ten, o intensywnie mocnym zapachu olejek wykazuje właściwości antybakteryjne i antydrożdżakowe; a przy łupieżu tłustym głównym winowajcą jest Pityrosporum ovale – mikroskopijny grzyb drożdżopodobny. Najlepsze jego zastosowanie to poprzez dodanie kilku kropel do szamponu.
Olejek rozmarynowy
Od wieków stosowany w celu poprawienia zdrowia włosów, zarówno tych z tendencją do przetłuszczania się jak suchych. Stosowany przy łupieżu tłustym. Można go używać w postaci dodawania kilku kropelek do szamponu.
Olejek geraniowy
Na świecie znanych jest ponad 200 rodzajów geranium z tym, że eteryczny olejek geraniowy przygotowuje się z dwóch z nich: geranii cytrynowej i różanej. Po obróbce przez destylację w parze wodnej jest on lekki i płynny, ma żółtozielony lub żółty kolor i specyficzny zapach z ponętną nutą mięty, róży i cytryny. Jego główne zadanie to regulucja produkcji sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe skóry.

To tylko kilka przykładów wspaniałych, naturalnych właściwości olejków eterycznych, które z powodzeniem możemy zastosować w kuracjach przeciw łupieżowych; do tego arsenału możemy jeszcze dodać olejek cytrynowy, sandałowy czy lawendowy. Trzeba również pamiętać o używaniu odpowiednich szamponów, które w swoim składzie nie posiadają konserwantów czy środków silnie drażniących.
W ofercie Naturalo.pl znajdziecie takich dużo…..
Zapraszamy